1962

Rok ten, jak i poprzednie lata, od dnia przybycia ks. Szydłowskiego jest rokiem inwestowania i urządzenia kościoła.
1. Sprawiono Drogę Krzyżową - płaskorzeźba gipsowa za cenę 14 tysięcy złotych.
2. Sprawiono drzwi wahadłowe po chórem i do zakrystii - dębowe.
3. Sprawiono tabernakulum za 20 tysięcy złotych. Wewnątrz pozłocone złotem dwukaratowym.
W tym roku odszedł organista Stanisław Białas. Zwolnił się z racji przejścia na większą placówkę do parafii Opatowiec nad Wisłą. Był dobrym, szlachetnym i moralnie prowadzącym się młodzieńcem. Był pobożnym i starał się o podtrzymanie śpiewu w kościele. Pięknie grał i śpiewał. Przy pożegnaniu ks. prob. podziękował mu w imieniu parafii za granie i śpiewanie oraz za pomoc przy gospodarstwie w ciągu 4 lat.
W dniu 11 kwietnia 1962 r. przybył na jego miejsce też uczeń szkoły organistowskiej szkoły diecezjalnej w Tarnowie, uśmiechnięty i bardzo sympatyczny 18 - letni Władysław Warias, s. Stanisława i Anny Osika, ur. 5.05.1944 r. w Radgoszczy, pow. Dąbrowa Tarnowska.
W dniach 20 - 21 października Ks. bp Michał Blecharczyk przeprowadził wizytację kanoniczną w parafii Machowa, w asystencji ks. Jakuba Stosura z Brzeska i ks. dziekana Jana Mleczki z Jodłowej. Przy pożegnaniu Ks. bp powiedział, że parafia jest religijnie jednolita, pobożna, na dobrym poziomie moralnym, uboga, ale ofiarna na cele kościelne, o dobrym duchu i prostocie katolickiej.
Ks. bp udzielił Sakramentu Bierzmowania 244 dzieciom i młodzieży, odwiedził także Siostry w Żdżarach.
W tymże czasie na arenie Kościoła przygotowywano się do otwarcia II Soboru Watykańskiego, który rozpoczął się 11 listopada 1962 r. W związku z tym Episkopat Polski postanowił przeprowadzenie dnia modlitw we wszystkich diecezjach polskich pt. "Diecezjalna doba czuwania". Dla parafii Machowa przypadł ten dzień na 4 i 5 listopada b. r. Program mieści się w teczce pt. "sobór powszechny".
W roku 1962 ochrzczono 10 dzieci, zmarło 4 osoby, zawarto 6 związków małżeńskich.