1963
Dzięki nieustającej ofiarności parafian oraz niewyczerpanym pomysłom ks. proboszcza w tym roku:
1. oszalowano i pomalowano werandę przy kościele;
2. Matki ze Żdżar sprawiły dwa dywany do głównego ołtarza i do ołtarza Matki Bożej;
3. Młodzieńcy z Machowej sprawili figurę P. Jezusa do grobu.

W marcu tego roku zmarł Ojciec św. Jan XXIII. Parafia uczciła zmarłego Mszą św. żałobną i wspólną Komunią św. W gablocie kościoła była przez 8 dni wystawiona fotografia zmarłego papieża.

W dniu 29 X wyjechała do Częstochowy delegacja składająca się z dwóch ojców, dwóch matek, 2 młodzieńców, 2 panien i 2 ministrantów. Delegacja wyjechała z księgą dobrych uczynków ofiarowanych w intencji soboru. Z powrotem delegacja ta przywiozła hostię z wyrytym wizerunkiem Matki Bożej i świecą (znicz) jako symbol dalszego czuwania soborowego razem z Maryją.

Rok ten kończymy słowami: „Niechaj Bogu będzie chwała i uwielbienie za wszystkie łaski i dobrodziejstwa”. Był tylko jeden pożar w rodzinie Nowaków – Drwalów w Żdżarach spowodowany przez dzieci.

W roku 1963 ochrzczono 11 dzieci, zmarło 5 osób, zawarto 4 związki małżeńskie.