27. Niedziela Zwykła 06.10.2024 r.

1. Dzisiaj odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Pilźnie. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w Kościele Dzień Papieski. Zbiórka do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia (na stypendia dla młodzieży) w przedsionku kościoła a jednocześnie o 14:30 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.
- w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
3. Zachęcam do udziału w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa są odprawiane (od poniedziałku do czwartku) po Mszy Św. o godz. 17:00 (ok. 17:30), w soboty po Mszy o 7:30, a w piątki i niedziele przed Mszą Św. W tym tygodniu o poprowadzenie różańca proszę: we wtorek uczniów kl. IV, w środę uczniów kl. V, w piątek ministrantów, w niedzielę Różę P. Lucyny Strzała.
4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i związane nią porządkowanie grobów. Bardzo prosimy, aby mieszkańcy Machowej i Żdżar po uporządkowaniu grobów swoich zmarłych zabierali do domów, do swoich śmietników szkło, plastiki, zużyte wkłady, a jeśli wyrzucamy na śmietnik to je segregujmy.
5. Na bocznych ołtarzach i w przedsionku kościoła są kartki na wypominki listopadowe i roczne.
6. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła: Marcie Kudra, Bernadetcie Kudra, Agnieszce Kudra, Iwonie Kudra, Katarzynie Łabędź, Ewelinie Łabędź, Barbarze Nowik oraz za ofiarę 140 zł na nowy system wyświetlania pieśni, do której dołożyła się Lucyna Łabędź. W sobotę od godz. 8:30 prosimy: Lucynę Strzała, Monikę Modelską, Barbarę Tomasiewicz, Renatę Żołądź, Katarzynę Kisielewską, Fabiolę Żołądź, Reginę Wywrot, Mariolę Uriasz, Renatę Michoń.
7. Dziękuję za dzisiejszą składkę, która jest przeznaczona na diecezję. Bóg zapłać!
8. Zbiórka ministrantów w piątek 11 października po różańcu. Zapraszam również chłopców od klasy II wzwyż, którzy chcieliby zostać ministrantami.
9. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Drogi Misyjne.