28. Niedziela Zwykła 13.10.2024 r.

1. Przeżywamy dzisiaj w Kościele XXIV Dzień Papieski pod hasłem: ,,Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Zbiórka do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia w przedsionku kościoła. W następną niedzielę Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego, składka na misje.

- we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
- w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; 46 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na papieża;
- w czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika;
- w piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty; jest to święto patronalne Służby Zdrowia.

3. W poniedziałek Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o modlitwie za wychowawców tak żyjących, jak i zmarłych. Za Nauczycieli i Pracowników Szkoły będziemy się modlić w czasie Mszy Św. we wtorek o godz. 11:00. Po Mszy Św. różaniec.

4. Zachęcam do udziału w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa są odprawiane (od poniedziałku do czwartku) po Mszy Św. o godz. 17:00 (ok. 17:30), w soboty po Mszy o 7:30 (ok. 8:00), a w piątki i niedziele przed Mszą Św. (17:00 i 14:30). W tym tygodniu o poprowadzenie różańca proszę: we wtorek uczniów SP, w środę Różę P. Herminy Serwa, czwartek uczniów z kl. VI, w piątek lektorów i ministrantów.

5. W środę o 18:00 na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej.

6. W czwartek po różańcu spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszam dziewczynki, od klasy II, które chciałyby się włączyć do tej grupy parafialnej.

7. Zbiórka lektorów i ministrantów w piątek 18 października po Mszy Św. Zapraszam również chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.

8. W piątek o godz. 19:00 spotkanie Grupy Młodzieżowej. Zapraszam uczniów od kl. VI i młodzież ze szkół średnich.

9. Na bocznych ołtarzach i w przedsionku kościoła są kartki na wypominki.

10. W związku z porządkowaniem grobów przed Uroczystością Wszystkich Świętych bardzo prosimy, aby mieszkańcy Machowej i Żdżar zabierali do domów, do swoich śmietników szkło, plastiki, zużyte wkłady a jeśli wyrzucamy na śmietnik to je segregujmy. Śmietnik pozostawmy dla osób mających swoich zmarłych przyjeżdżających spoza parafii.

11. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła: Lucynie Strzała, Barbarze Tomasiewicz, Katarzynie Kisielewskiej, Fabioli Żołądź, Reginie Wywrot, Marioli Uriasz oraz za ofiarę 200 zł na nowy system wyświetlania pieśni, do której dołożyły się Renata Żołądź, Celina Tomasiewicz, Janina Janiga, Janina Modelska, Helena Kisielewska, Natalia Kolak, Monika Modelska. Dziękuję Elżbiecie Kiwior za zakupienie mopa do kościoła. W sobotę od godz. 8:30 prosimy: Bernadettę Firszt, Mirosława Honkowicza, Mariana Staniec, Iwonę Smalarz, Beatę Serwa, Tomasza Zając, Małgorzatę Janiga, Tadeusza Janiga. Do wykoszenia trawy i wygrabienie liści wokół kościoła proszę: Bożenę Ryba, Paulinę Gębara, Angelinę Strzała, Joannę Tomasiewicz, Małgorzatę Kukla, Wiolettę Kozioł, Ewę Pirch, Marzenę Krawiec, Krzysztofa Zima, Mariusza Gacek, Anetę Ryglińską.

12. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Promyczka Dobra, Małego Promyczka Dobra i Gościa Niedzielnego.

13. W sobotę (19.10) na godz. 9:00 prosimy do wycięcia krzewów koło cmentarza i zrobienia porządku wokół cmentarza Panie i Panów z numerów od 29 do 60.

14. Dziękuję za dzisiejszą składkę. Bóg zapłać!