22. Niedziela Zwykła 01.09.2024 r.

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na diecezję. Dzisiaj odpust u OO. Karmelitów w Pilźnie.
Dzisiaj również przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Módlmy się za Ojczyznę i w intencji poległych za Ojczyznę.

2. W poniedziałek (2.09.) o godz. 8:30 Msza święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

- we wtorek wspomn. św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
- w przyszłą niedzielę uroczystość Narodzenia Najśw. Maryi Panny - głównej patronki diecezji; w czasie Mszy Św. poświęcenie ziarna siewnego.

4. W przyszłą niedzielę (8 września) o 9:15 w Machowej dzień skupienia dla narzeczonych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca września. W pierwszy czwartek na Mszy Św. o godz. 18:00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i zakonne zwłaszcza z naszej parafii. W środę od godz. 17:00 spowiedź a o 18:00 nowenna do MBNP i Msza św. W pierwszy piątek Msze Św. o godz. 7:00 i 18:00 (możliwość spowiedzi od 6:30 i 17:00). Modlimy się za misje i misjonarzy; ofiara na tacę przeznaczona jest na misje. Odwiedziny chorych w domach od godz. 9:00 (jeśli byliby chorzy, którzy do tej pory nie korzystali z posługi sakramentalnej w pierwszy piątek, to proszę o kontakt do czwartku), a o godz. 17:00 wystawienie Pana Jezusa w monstrancji i godzinna adoracja zakończona litanią i aktem oddania NSPJ. W I sobotę o 7:00 różaniec o poprowadzenie którego proszę Różę P. Jolanty Rolnickiej, a o 7:30 Msza Św.

6. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła: Michałowi Balasa, Józefie Persak, Grażynie Morawskiej, Edycie i Joannie Nowak, Renacie Tomasiewicz oraz za ofiarę 100 zł na nowy system wyświetlania pieśni, do której dołożyły się Dorota Pluta, Marzena Kasprzyk. W sobotę od godz. 8:15 prosimy: Sabinę Galus, Beatę Kara, Martę Ziaja, Joannę Ziaja, Małgorzatę Mitera, Romana Pyrchla, Małgorzatę Zabawa, Renatę Nieć, Magdalenę Kawa.

7. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego i Dróg Misyjnych.