24. Niedziela Zwykła 15.09.2024 r.

1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, a we wtorek Dzień Golgoty Wschodu - Dzień Sybiraka. Do puszki w przedsionku można złożyć ofiarę na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

- w poniedziałek wspom. św. Korneliusza, papieża i Cypriana, bpa, męczenników;
- w środę święto św. Stanisława Kostki, zak., patrona Polski i polskiej młodzieży;
- w piątek wspom. św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, męczenników koreańskich;
- w sobotę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

3. 18 września w godzinach od 7:00 do 15:00 na parkingu przy kościele będzie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie budowy studni głębinowych w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie. Rodzaje sprzętu podlegającego zbiórce są umieszczone w gablocie.

4. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła: Waldemarowi Świerczek, Krystynie Matyja, Agnieszce Wałaszek, Barbarze Balasa, Alicji Żołądź, Marcie Ziaja oraz za ofiarę 190 zł na nowy system wyświetlania pieśni, do którego dołożyły się Halina Majkowska, Karolina Żołądź, Maria Ziaja. W sobotę na godz. 8:15 prosimy: Lucynę Świerczek, Danutę Świerczek, Bernadettę Świerczek, Mariusza Świerczek, Renatę Kolak, Sylwię Bańdur, Monikę Jurek, Małgorzatę Nylec, Ilonę Nylec. W ubiegłą sobotę przeszkodził padający deszcz i dlatego jeszcze raz do wykoszenia trawy wokół kościoła i posprzątanie parkingu przed kościołem prosimy: Anetę Czochara, Annę Kiwior, Zofię Pietraszewską, Barbarę Jasiak, Grażynę Kapustka, Krystynę Sztorc, Monikę Świerczek, Mieczysława Świerczek.

5. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Promyczka Dobra, Małego Promyczka Dobra, Dróg Misyjnych i Gościa Niedzielnego.

6. Dziękuję za dzisiejszą ofiarę na tacę która jest składką inwestycyjną. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 2810 zł. Bóg zapłać!

7. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2025 r. w cenie 30 zł.

8. Msze Św. w tygodniu w kościele w środę o 18:00, piątek o 17:00 i w sobotę o 7:30.