29. Niedziela Zwykła 20.10.2024 r.

1. Przeżywamy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. Składka na misje. Dzisiaj i w ciągu tygodnia zachęcam do włączenia się w akcję "Dobre monety", celem której jest zebranie funduszy na budowę studni w Czadzie. W następną niedzielę przeżywać będziemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

- we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża;

3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa są odprawiane (od poniedziałku do czwartku) po Mszy Św. o godz. 17:00 (ok. 17:30), w soboty po Mszy o 7:30 (ok. 8:00), a w piątek i niedzielę przed Mszą Św. (17:00 i 14:30). W tym tygodniu o poprowadzenie różańca proszę: w poniedziałek uczniów kl. VI, we wtorek Akcję Katolicką, w środę Różę P. Jolanty Rolnickiej, w czwartek uczniów kl. VII, w piątek uczniów kl. VIII.

4. W piątek na nabożeństwo różańcowe i Mszę Św. zapraszam uczniów z kl. VIII, przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania razem z Rodzicami.

5. Na bocznym ołtarzu i w przedsionku kościoła są kartki na wypominki.

6. Dziękujemy za posprzątanie i dekorację kościoła: Bernadetcie Firszt, Tomaszowi Zając, Małgorzacie Janiga oraz za ofiarę 90 zł na nowy system wyświetlania pieśni, do której dołożył się Łukasz Smoleń. Dziękuję również Paulinie Gębara, Angelinie Strzała, Joannie Tomasiewicz, Małgorzacie i Zuzannie Kukla, Wioletcie Kozioł, Marzenie Krawiec, Krzysztofowi Zima, Anecie Ryglińskiej, Adrianowi Wabno, Paulinie Ciurkot za wykoszenie trawy i wygrabienie liści wokół kościoła. W sobotę od 8:30 prosimy sprzątania kościoła i kaplicy cmentarnej Joannę Mrzygłód, Małgorzatę Buczek, Marię Niedziela, Elżbietę Kopyś, Dorotę Klimek, Annę Trybus, Mariolę Niemiec, Kingę Ciesielską, Agatę Kleszyk, Kingę Lebryk, Stanisław Klich.

7. Dziękuję za wycięcie krzewów i zrobienie porządku wokół cmentarza: Stanisławowi Placek, Emilowi Ziaja, Arturowi Augustyn, Stanisławowi Kiwior, Kazimierzowi Wałaszek, Czesławie i Marcinowi Czochara.

8. Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej: Promyczka Dobra, Małego Promyczka Dobra i Gościa Niedzielnego.

9. Przypominam, że Msze Św. można zamówić w niedziele w zakrystii, a w tygodniu w środę lub piątek w kancelarii parafialnej. Od przyszłej niedzieli, 27 października, można będzie zamawiać Msze Św. na 2025 r.

10. Dziękuję za dzisiejszą ofiarę na tacę która jest składką inwestycyjną. Dziękuję za składkę złożoną w ubiegłym miesiącu. Bóg zapłać!